MINI Aceman E till salu
12 begagnade MINI Aceman E till salu hos Sveriges bilhandlare, från 384 900 kr. Tekniska data per generation, prisnivåer och vad som är nytt i lagret – eller läs betyg, recensioner och köpguide på modellsidan.
Allt om MINI Aceman – fakta, betyg & köpguide →Bilbetyg
MINI Aceman
20 experttester – gäller modellen, inte E specifikt.
Läs omdömena →Begagnade MINI Aceman E
Bästa MINI Aceman E just nu
Vår rangordning – pris mot marknaden, miltal, antal ägare och modellens betyg
Av 12 MINI Aceman E hos svenska bilhandlare rankar vi de här sex högst just nu.
- 1
MINI Aceman Aceman E Blackyard Privatleasing från 2 962kr/mån*2026– - 2
MINI Aceman E John Cooper Works Pano Headup Kamera2025 · 194 mil418 900 kr - 3
MINI Aceman JCW Aceman E S Plus Paket2025 · 400 mil419 000 kr - 4
MINI Aceman E JCW Pano Head-Up Läder2025 · 162 mil384 900 kr - 5
MINI Aceman E Paket M John Cooper Works Trim2025495 600 kr - 6
MINI Aceman Aceman Ränktekampanj 0,95% (Gäller alla nya)2026423 900 kr
Uppdaterad 22 oktober 2026
Öppnar annonsbläddraren med MINI Aceman – med eller utan E som motorval – filtrera vidare på årsmodell, miltal, län och pris.
Tekniska data och prisnivå – MINI Aceman E
Vad drar den, hur mycket får den dra och hur stort är bagaget? Siffrorna gäller E specifikt.
MINI Aceman E 2024–idag drar 14,1–14,7 kWh/100 km, går 298–309 km på el och har 300 l bagageutrymme.
J05
2024–idag12 till saluEffekt
184 hk
hela motorprogrammet
Typiskt pris
425 800 kr
384 900 kr–500 600 kr
Miltal
194 mil
median i lagret
Årsmodeller
2025–2026
i lagret nu
Tekniska data
- Effekt
- 184 hk
- Elförbrukning
- 14,1–14,7 kWh/100 km
- Räckvidd på el
- 298–309 km
- Längd
- 4 079 mm
- Bagageutrymme
- 300 l
1 005 l med baksätet nedfällt
Effekt och tekniska data kommer från biltillverkarnas typgodkännanden via auto-data.net och gäller hela generationen. Pris, miltal och årsmodeller räknas på annonserna i lagret just nu; medianen visas först vid 3 bilar, under det står de faktiska priserna.
Vad kostar en begagnad MINI Aceman E?
Prisnivån per årsmodell i dagens lager – räknat på annonserna för just den här motorn, inte på modellen i stort.
MINI Aceman E: de som sålts har legat ute 24 dagar i median.
Prisläget just nu
Så ligger dagens MINI Aceman E-annonser mot vår prisbedömning.
Sålda exemplar har legat ute 24 dagar i median (18 sålda det senaste året) – har bilen du tittar på legat längre är det ett argument vid förhandlingen.
Vad kostar en MINI Aceman E att äga?
De löpande kostnaderna efter köpet: skatt, försäkring, bränsle och värdeminskning. Siffrorna gäller E – inte modellen i stort.
MånadskostnadAceman EExkl. värdeminskning · Se hela uträkningen ↓Från ca400kr/månEl
~390 kr/mån3,12 kr/mil
Så räknar vi
1 500 mil/år. Räknat på 14,4 kWh/100 km enligt tillverkaren och 1,87 kr/kWh för hemmaladdning inklusive nätavgift, energiskatt och moms. Räknat på 1 500 mil per år (125 mil/mån) och 15 % påslag på tillverkarens förbrukningssiffra, som de flesta kör förbi i verkligheten. Priser hämtade 22 oktober.
Månadskostnad – Aceman E
Räknat på en typisk begagnad Aceman E från 2025, som gått ca 0 mil – värd ca 476 450 kr.
Ungefärliga värden – årsmodell, utrustning, körsträcka och försäkringsbolag påverkar. Värdeminskningen – oftast den största posten – kräver en värdekurva för modellen, och underlaget räcker inte för den här. Summan är alltså bara en del av kostnaden. Bränslet är räknat på 1 500 mil per år – kör du mer eller mindre skalar den posten rakt.
Så ser lagret av MINI Aceman E ut
Vad som faktiskt sitter i de 12 exemplar som är till salu just nu – katalogen säger vad som gick att beställa, annonserna vad som står ute.
Av dagens MINI Aceman E i lager 100 % är automat.
Så är de byggda
Andel av de annonser som anger uppgiften.
Vanligast i annonserna
Andel av annonserna som anger utrustningen. Att den inte nämns betyder inte alltid att den saknas – handlarna listar olika mycket.
Innan du köper
Läs vårt oberoende omdöme, betyg och köpguide för MINI Aceman – vad du ska kolla, vanliga fel och vad du ska tänka på vid provkörningen.
Till MINI Aceman-sidan →